На що звернути увагу при укладанні договору про закупівлю за підпунктом 6 пункту 13 Особливостей

На що звернути увагу при укладанні договору про закупівлю за підпунктом 6 пункту 13 Особливостей

Підпунктом 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178↗ (далі — Особливості), визначено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.

Таким чином, якщо замовник провів відкриті торги, а вони були автоматично відмінені електронною системою закупівель через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з особливостями відповідно до пункту 51 Особливостей↗, то виникає підстава для здійснення закупівлі за виключенням, без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару. 

Замовник повинен пам’ятати, що саме не повинно відрізнятися від вимог, що були визначені ним у тендерній документації при укладенні договору про закупівлю згідно з підпунктом 6 пункту 13 Особливостей↗, а саме:

  1. предмет закупівлі;
  2. технічні, кількісні та якісні характеристики предмет закупівлі предмет закупівлі;
  3. проєкт договору про закупівлю;
  4. вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей);
  5. а також сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі.

Щоб учасник зібрав весь необхідний пакет документів та не загубив жодної довідки чи інформації, рекомендуємо скористатись листом-зверненням щодо укладання договору про закупівлю відповідно до пп. 6 п. 13 Особливостей↗, у якому замовник зазначить всі необхідні документи / інформацію, які вимагались тендерною документацією. 

А також щоб зафіксувати, що контрагентом, з яким замовник планує укласти договір про закупівлю, надано всі документи / інформацію згідно з вимогами тендерної документації та відсутні підстави для неукладення цього договору, у пригоді стане протокол про перевірку документів для укладення договору про закупівлю згідно з пп. 6 п. 13 Особливостей↗.

Якщо у вас виникають складнощі з проведенням процедур закупівель, скористайтесь послугою Агентства «Супровід відкритих / міжнародних торгів»↗.

Супровід відкритих/міжнародних торгів

Супровід відкритих/міжнародних торгів

Щоб бути в курсі останніх змін закупівельного законодавства, пропонуємо вам навчання з публічних закупівель: «Дводенне підвищення кваліфікації для замовників»↗, яке відбудеться 05-06.10.2023. Доєднуйтесь!

Дводенне підвищення кваліфікації для замовників, онлайн

Дводенне підвищення кваліфікації для замовників, онлайн

Вікторія НЕХТА,

юрист ТОВ «Тендерне агентство Радник»